Lekka kolacja dla całej rodziny

Kolacja to ostatni posiłek dnia, jednak odgrywa równie ważną rolę jak śniadanie czy obiad. Dobrze przygotowana kolacja zaspokaja głód, a jednocześnie jest lekkostrawna, ponieważ w przeciwnym razie łatwo o przybranie nadmiernych kilogramów. Oczywiście, rodzinna kolacja powinna także smakować wszystkim członkom tejże rodziny.

Najprostszym rozwiązaniem jest przygotowanie kanapek. W takim przypadku warto jednak zadbać o to, aby były one zdrowe. Oznacza to, że zamiast zwykłego białego pieczywa należy sięgnąć po pieczywo pełnoziarniste. Jeżeli zależy nam tym, żeby kolacja była naprawdę lekka, to możemy zastosować wafle wielozbożowe. Zamiast dżemów i marmolad kupowanych w zwykłych sklepach warto wybrać ekologiczne dżemu bezcukrowe. Są one naprawdę smaczne, dlatego na pewno przypadną do gustu nawet najmłodszym członkom rodziny, przyzwyczajonym do słodkiego jedzenia. Na kolację można przygotować także zdrową sałatkę ze świeżych owoców albo warzyw. Najmłodsi z pewnością ucieszą się również z takich dań jak budyń albo galaretka, które można podać z kawałkami owoców. Jeżeli zależy nam na szybkim przygotowaniu kolacji, to możemy wybrać także zbożowe musli lub płatki, które wbrew swojej nazwie nadają się nie tylko na śniadanie.

food-379979_1280

Oczywiście, ważne jest również to, aby kolacja została spożyta o właściwe porze. Zaleca się, aby ostatni posiłek został zjedzony na trzy godziny przed snem. Warto wziąć tę informacje pod uwagę i odpowiednio wcześnie zaprosić rodzinę do kuchni, w celu wspólnego przygotowania posiłku.