Śniadanie, które doda energii

Nierzadko mówi się o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Wspólne przygotowanie go można zatem uznać za doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. Przyrządzając śniadanie warto zadbać o to, aby było ono pożywne, zdrowe i smakowało wszystkim członkom rodziny.

Bardzo popularną potrawą śniadaniową są płatki zbożowe. Warto pamiętać o tym, że istnieje wiele sposobów na ich podanie, a nie tylko zalewanie ich mlekiem. Zamiast mleka można wybrać na przykład jogurt naturalny. Jednocześnie można dodać do takiej potrawy bakalie albo ziarna bądź pestki. Dzięki temu posiłek będzie jeszcze zdrowszy i bardziej pożywny. Jeżeli decydujemy się na kanapki, to także warto zadbać o to, aby były nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Możemy na przykład zastąpić zwykły dżem dżemem bezcukrowym, a zwykłe masło orzechowe masłem ekologicznym. Warto spróbować takich produktów, aby przekonać się, że są równie smaczne jak te, do spożywania których przywykliśmy. Nie ulega wątpliwości, że do śniadania powinno się podać coś do picia. Także i w tym przypadku możemy zadbać o urozmaicenie posiłków, poprzez zastąpienie dotychczasowej herbaty na przykład herbatą jaśminową lub zbożową kawą orkiszową. Dzieci z pewnością będą zadowolone także z czekolady słodzonej cukrem trzcinowym.

muesli-668519_1280

Należy pamiętać o tym, że rodzinny posiłek nie powinien oznaczać zmuszania wszystkich członków rodziny do jedzenia tego samego. Warto zatem pozwolić dzieciom, aby samodzielnie zdecydowały jakie płatki zjedzą bądź co położą na kanapce, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.