Rodzinny piknik ze zdrowym jedzeniem

Rodzinny piknik to doskonały sposób na wspólne spędzanie słonecznego dnia. Wypoczynek na świeżym powietrzu jest zdrowy, szczególnie jeżeli podczas takiego pikniku spożywa się zdrowe jedzenie. Niestety, wiele osób zabiera na piknik takie produkty spożywcze jak chipsy, ciastka z wysoką zawartością cukru czy wysoko słodzone napoje. Tymczasem można bardzo szybko przygotować smaczne, a zarazem zdrowe jedzenie, które doskonale sprawdzi się na takim pikniku.

pasta-711673_1280

Po pierwsze, warto zadbać o zdrowe napoje. Na upalne dni najlepiej nadaje się woda mineralna, jednak bardzo dobrą propozycją będą także samodzielnie przygotowane soki. Zrobienie własnego soku nie jest trudne, ani czasochłonne, a jednocześnie oznacza możliwość samodzielnego doboru owoców i warzyw. Jeżeli sok okaże się zbyt gęsty, to można rozcieńczyć go wodą mineralną. W prosty sposób można także przyrządzić zbożowe ciasteczka, które stanowią doskonałą alternatywę dla tych kupowanych w sklepach. Do przygotowania potrzebne będą przede wszystkim produkty zbożowe, takie jak musli albo płatki owsiane, jak również kawałki ulubionych owoców bądź bakalie. Oczywiście, można także zakupić gotowe zdrowe słodycze, na przykład amarantuski albo chipsy bananowe. W sklepach ze zdrową żywnością dostępna jest nawet czekolada niezawierająca białego cukru.

 

W przygotowywanie potraw warto włączyć całą rodzinę. Z pewnością będzie to bardzo dobry początek wspólnego pikniku, a jednocześnie okazja do nauczenia najmłodszych zasad zdrowej kuchni.