Święto zakochanych nie musi kojarzyć się tylko z romantyczną kolacją przy świecach. Jeżeli szukasz wrażeń i nowości, sprawdź, jak niestandardowo spędzić walentynki! 

Nietypowe pomysły na wieczór walentynkowy dla dwojga

Kolacja dla dwojga w walentynki to przeżytek, dzisiaj pary szukają wrażeń i nowych sposobów na spędzenie tego dnia. Jeżeli uważasz, że walentynki to kiczowate święto, ale mimo wszystko chcesz spędzić ten dzień wyjątkowo, ten poradnik jest dla Ciebie. 

 

Zacznijmy od elementu święta zakochanych, który uwielbiają wszyscy – przeciwnicy i miłośnicy walentynek. Mowa tu o prezentach. Upominki na walentynki dla niej i podarunki dla niego są obecne tego dnia, o ile postanowicie inaczej. Ale! Obdarowywanie się może być także wyjątkowe, jeżeli wybierzecie niestandardowe prezenty. Pamiętajcie, ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia.

Trochę ruchu dla zdrowej walentynki  

Jeżeli chcecie zrobić coś dla siebie i swojej formy, bądźcie w tym dniu aktywni. Będzie to nietypowe szczególnie dla osób, które zwykle nie opuszczają kanapy na dłużej niż 30 minut. Wyjdźcie na spacer, siłownię, basen, zagrajcie w gry zespołowe. Jeśli nie chcecie wychodzić z domu, w internecie znajdziecie wiele programów treningowych. To także dobry pomysł na spędzenie walentynek dla młodych rodziców, którzy mogą wykonywać gimnastykę z dziećmi. 

Romantyczna kolacja w nowym wydaniu

Jeżeli wizja tradycyjnej romantycznej kolacji Was nie pociąga, dosłownie spróbujcie czegoś innego. Niektóre restauracje i winiarnie oferują degustację potraw w zupełnej ciemności. Dzięki temu poznacie nowy wymiar potraw. Skupicie się tylko i wyłącznie na smaku i zapachu dania. To taki mały quiz dla zmysłów. Kelner, który podaje Wam posiłki, pyta po konsumpcji, jakie nuty smakowe wyczuwacie. Na koniec pojawia się kucharz, który opowiada o posiłkach, które dla Was przygotował. 

fot. Pexels.com

Wyścigi 

Wyjdźcie na gokarty i wprowadźcie do tego dnia nutkę rywalizacji. Jazda gokartami jest na tyle prosta, że nie musicie się wcześniej do niej przygotowywać. Wystarczy jedynie zarezerwować tor. Jeśli znudziły Wam się gry komputerowe, gdzie ścigacie się z algorytmem, wypróbujcie się na prawdziwym torze! 

Strzała amora w postaci kulek do paintballa 

Paintball to świetny pomysł na walentynki. Zabierzcie ze sobą przyjaciół i rozegrajcie „bitwę pod Amorem”. Podzielcie się na drużyny pań i panów i przystąpcie do działania! To dobra okazja na odebranie się za porozrzucane skarpetki i zalegające naczynia w zlewie. Nie zapomnijcie tylko wcześniej zarezerwować miejsca!

Impreza walentynkowa 

A może chcecie ten dzień spędzić z najbliższymi przyjaciółmi? Nikt przecież nie powiedział, że święto zakochanych trzeba celebrować we dwoje. Urządźcie domówkę walentynkową, gdzie tematem przewodnim będzie oczywiście miłość. Zagrajcie w gry planszowe, zróbcie wyjątkowe drinki przyozdobione dekoracjami i bawcie się do rana! 

fot. Pexels.com

Wieczór gier 

Dajcie ponieść się rywalizacji, grając w gry. Mogą to być oczywiście gry komputerowe, ale dlaczego nie spróbować planszówek? Na rynku można znaleźć propozycje stworzone z myślą o parach. Dzięki nim nie tylko spędzicie ekscytująco wieczór, ale także poznacie się lepiej. Wypróbujcie „Grę na emocjach”, „Znamy się”, czy „Arkana Miłości”, które na pewno rozgrzeją atmosferę tego dnia. 

Propozycja dla odważnych 

Jeżeli lubicie nowe wyzwania i zastrzyk adrenaliny, te propozycje są dla Was. Skok na bungee, lot balonem lub paralotnią, skok ze spadochronem, czy wyścigi superszybkim samochodem na pewno sprawią, że ten dzień będzie niepowtarzalny. To dobra okazja do przełamania swoich lęków z ukochaną osobą u boku. 

Escape room 

Escape room lub pokój zagadek. To nowa dziedzina rozrywki, w której możecie podążać na wyznaczonym scenariuszem i rozwiązywać łamigłówki. Każde pomieszczenie oferuje inną scenerię i zróżnicowany poziom trudności. Jeżeli wybieracie się w takie miejsce po raz pierwszy, wybierzcie najłatwiejszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here