Thermomix to kultowy robot kuchenny. Jego cena jest jednak bardzo wysoka, więc warto rozważyć zakup alternatywnych produktów.

Fenomen Thermomixa

Thermomix jest urządzeniem, które łączy w sobie wiele funkcji. Waży, gotuje, gotuje na parze, miesza, wyrabia ciasto… Ponadto każdy Thermomix jest wyposażony w ekran i bazę przepisów. Podczas gotowania są wyświetlane krok po kroku, co pozwala na ugotowanie dość skomplikowanych potraw każdemu. Nawet osoba bez talentu kulinarnego może z powodzeniem poruszać się w kulinarnym świecie przy użyciu tego urządzenia.

Kultowe urządzenie ma zarówno wady, jak i zalety. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez tego robota kuchennego. Ma to swoje źródło w mnogości opcji, które z powodzeniem pozwalają ograniczyć ilość sprzętu kuchennego, który trzymamy w naszej kuchni. Ponadto tak szeroki wybór opcji zapewnia użytkownikom urządzenia wygodę. Korzystanie z robota kuchennego jest gwarancją oszczędności czasu i energii.

Niestety, za jakością i nowatorskim pomysłem stoi też bardzo wysoka cena. Na dzień dzisiejszy, zakup Thermomixa to koszt około pięciu tysięcy złotych. 

fot. Pexels.com

Najlepsze alternatywy dla Thermomixa

Osoby, które mają na uwadze oszczędzanie na zakupie AGD i RTV powinny rozważyć alternatywy dla thermomixa. Nie trzeba wydawać pięciu tysięcy, aby cieszyć się sprawnym robotem kuchennym! 

HOFFEN Chef Express to alternatywa dla Thermomixa, która od czasu do czasu pojawia się w Biedronce. Obecnie kosztuje około 700 złotych. Urządzenie ma opcje takie jak siekanie, gotowanie, ważenie, ubijanie, smażenie i rozpuszczanie. Inną alternatywą dla Thermomixa w podobnej półce cenowej jest Profi Cook PC-MKM1074. Urządzenie pozwala między innymi na gotowanie, ugniatanie, ubijanie, gotowanie na parze i kruszenie. Jego cena to mniej więcej 1000 złotych. 

Nieco droższe urządzenia, takie jak Severin KM 3895 James, dysponują jeszcze szerszym wachlarzem opcji. Wspomniane urządzenie może mielić, ugniatać, rozdrabniać, siekać, trzeć, podgrzewać… To nie koniec jego możliwości. Może zastępować nawet sokowirówkę! Koszt tego urządzenia to 1500 złotych.

Doskonałą alternatywą dla Thermomixa są też urządzenia gotujące ciśnieniowo, takie jak

Robot kuchenny Botopro Pressure King. Jego cena to około 700 złotych. Model wyróżnia się pojemnością, która wynosi aż 6 litrów! Ponadto do urządzenia dołączona jest doskonała książka kucharska. 

fot. Pexels.com

Inne sposoby oszczędzania na AGD i RTV

Poza korzystaniem z tańszych alternatyw dla Thermomixa warto zapoznać się z innymi sposobami na oszczędzanie. Zakup sprzętów AGD i RTV to zwykle duży wydatek. Z tego względu dobrze wcześnie zdobyć szeroką wiedzę na temat produktu, który zamierzamy kupić. Mogą w tym pomóc dostępne w internecie rankingi, na przykład top 10 najlepszych blenderów. Warto zainteresować się też kodami rabatowymi, które można zdobyć na stronach takich jak alerabat.com i picodi.com.

Poza tym, przy zakupach stacjonarnych, warto poprosić o możliwość rabatu przy zakupie dużej ilości sprzętu. Dzięki temu podczas remontu czy przeprowadzki można oszczędzić nawet kilkaset złotych! 

Warto też sprawdzać dokładne parametry sprzętu,  który mamy na oku. Poza tym cenowo należy porównywać tylko i wyłącznie sprzęty o zbliżonych parametrach. Zakup dużo gorszego jakościowo produktu to nie oszczędność.

Mądre zarządzanie zasobami

FAO, czyli Food and Agriculture Organization of the United Nation podaje zatrważające dane. Na świecie marnuje się rocznie nawet 1,3 miliarda ton żywności, co odpowiada jednej trzeciej całości produkcji jedzenia. Jednocześnie setki milionów ludzi na ziemi głoduje. 

Każdemu z nas powinno zależeć na ograniczaniu marnotrawstwa żywności. Jednym ze sposobów na unikanie wyrzucania jedzenia jest planowanie posiłków. Mądre zarządzanie zasobami żywnościowymi jest łatwiejsze, gdy mamy do dyspozycji robota kuchennego. Nawet w sytuacji, w której nie mamy pomysłu na obiad, na ratunek mogą przyjść przepisy dołączane do alternatyw dla Thermomixa. Wiedza o tym, jak kupować, żeby nie marnować, jest naprawdę istotna w dzisiejszych realiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here