Prezent na bierzmowanie

Bierzmowanie to jeden z siedmiu sakramentów w Kościele katolickim. Zwykle przystępuje się do niego w wieku nastoletnim. Bierzmowanie, w przeciwieństwie do I Komunii Świętej czy Chrztu Świętego, celebruje się w kameralnym gronie. Na ceremonię zazwyczaj zapraszana jest wyłącznie najbliższa rodzina. Według niepisanych zasad savoir-vivre goście powinni podarować bierzmowanej osobie jakiś drobny upominek. Co wybrać? Jaki prezent na bierzmowanie jest najlepszy? Podpowiadamy!

Upominek związany z religią

Bierzmowanie to sakrament. Zgodnie z tradycją prezent na tę okazję powinien nawiązywać do charakteru uroczystości. Upominek związany z tematyką religijną podkreśla symboliczne osiągnięcie dojrzałości w wierze katolickiej. 

Najpopularniejszym prezentem religijnym bez wątpienia jest Pismo Święte. Biblia będzie inspiracją dla młodej osoby. Wskaże jej ścieżkę wiary, którą powinna podążać jako dojrzały katolik. 

Zamiast Biblii można wybrać medalik na delikatnym łańcuszku. Najlepszym rozwiązaniem na prezent jest biżuteria wykonana ze złota, które nie tylko jest niesamowicie eleganckie i gustowne, ale także wyróżnia się doskonałą trwałością. Tańszą alternatywą dla złota jest srebro, które prezentuje się równie spektakularnie. 

Personalizowana pamiątka – talizman pełen wspomnień

Upominek personalizowany to świetny sposób na to, by podkreślić wyjątkowość danego wydarzenia, nadać mu magiczny charakter. Personalizowane prezenty na bierzmowanie to wspaniałe pamiątki na lata!

Naszą pierwszą propozycją jest biżuteria z grawerem. Bransoletka na sznurku ozdobiona subtelną zawieszką opatrzoną pamiątkowym napisem z pewnością przypadnie do gustu każdej miłośniczce stylowej biżuterii. Jest to także dobry pomysł na upominek dla sentymentalnej dziewczyny, która lubi wspominać ważne wydarzenia ze swojego życia. Chłopcu można podarować skórzaną bransoletkę z grawerem. 

Religijne upominki również mogą być personalizowane. Doskonałym pomysłem na prezent na bierzmowanie jest Biblia w sentymentalnej oprawie. Znajdziesz ją w ofercie sklepu internetowego Świstak Pakuje. Eleganckie Pismo Święte opatrzone napisem “Pamiątka Sakramentu Bierzmowania”, imieniem bierzmowanej osoby i datą ceremonii sprawdzi się doskonale.

Pieniądze w spersonalizowanej formie

Pieniądze to uniwersalny prezent odpowiedni praktycznie na każdą okazję. Co ciekawe, ten z pozoru prosty upominek również może zyskać wyjątkowy charakter. Gotówkę warto umieścić w eleganckim, personalizowanym pudełeczku. Propozycją sklepu Świstak Pakuje jest m.in. piękna szkatułka wykonana z jasnego drewna. Wnętrze pudełka opatrzono dekoracyjnymi kartami zawierającymi wzruszające życzenia, idealnie wpisujące się w klimat uroczystości.

Prezent na bierzmowanie nie musi być drogi. Ważne, żeby był prosto z serca! Wybierz coś sentymentalnego, pamiątkowego, pełnego wyjątkowej wartości. Obdarowana osoba z pewnością doceni taki upominek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here