Jak karmić kota?

Z pewnością każdy kto na co dzień opiekuje się swoim kotem, często zastanawia się jak karmić kota tak, aby zapewnić mu jak najwięcej potrzebnych składników i mikroelementów. Nie mniej istotne jest to, aby nasz kot miał w zasadzie nieograniczony dostęp do pokarmu i wody. Warto o tym wiedzieć albo w miejscu zasadnicza różnica w kwestii karmienia kota czy też psa. W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zasady jakie wiążą się z odpowiednim karmieniem kotów.

Jaka karma dla kota?

Jaka karma dla kota?W pierwszej kolejności zastanowimy się jaką karmę wybrać dla naszego kota. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że koty to zwierzęta absolutnie mięsożerne. Jeśli kota pozostawimy w naturalnym środowisku to szybko zacznie polować na drobne ssaki, dzięki czemu będzie mógł uzupełnić swoją dietę w odpowiedniej ilości białka i tłuszczy. Dlatego też powinniśmy swojemu kotu kupować karmy z dużą ilością mięsa. Przede wszystkim jednak warto również wiedzieć o tym, że kot powinien jeść małe porcje, ale dość częste. Najlepszą opcją dla kota jest zdecydowanie karma mokra. Jest ona dość wilgotna, dlatego też w pewnym sensie imituje pokarm który kot mógłby zdobywać w naturze.

Picie wody przez kota

Zupełnie osobną kwestią, ale równie ważną, jest picie wody przez kota. Wielu właścicieli często jest w stanie zaobserwować u swojego kota takie oto zachowanie, że ten nie dość często pije wodę. Chociaż ma w mieszkaniu ustawionych kilka nawet misek z wodą to często są one pełne nawet przez jakiś czas. Z czym to się wiąże? Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że kot dużą ilość wody potrzebną mu do egzystowania pobiera przede wszystkim z pożywienia. Warto też podkreślić, że pokarm który kot spożywałby w naturze, czyli upolowane zwierzęta, to pokarm który składa się wody mniej więcej 70%.

Temperatura pokarmu dla kota

Często właściciele kotów zastanawiają się w jakiej temperaturze podawać kotu karmę. Warto tutaj podkreślić, że w naturalnym środowisku koc który zjada upolowaną przez siebie ofiarę ma do czynienia z posiłkiem ciepłym, który charakteryzuje się również bardzo wyraźnym intensywnym zapachem. Dlatego też warto o tym pamiętać kiedy chcemy podać kotu karmę dopiero co wyciągniętą z lodówki. Może być tak że nasz pupil nie będzie chciał takiego posiłku zjeść. Dlatego też warto rozważyć podgrzanie takiej karmy choćby do temperatury pokojowej, która jest nieco zbliżona do temperatury naturalnego posiłku kota. Wydaje się, że taki posiłek który jest troszeczkę ciepły będzie dla kota bardzo smaczny.

Częstotliwość karmienia kota

A jak często powinniśmy karmić naszego kota? W tym wypadku musimy się stosować do jednej bardzo ważnej i podstawowej zasady. O ile psa karmimy w odpowiednich porach dnia, to kot powinien mieć stały i nieograniczony dostęp do pożywienia. Koty jedzą często i dość małe porcje. Dlatego też warto aby miska z karma dla kota była regularnie uzupełniana. Nie musimy się w tym wypadku obawiać że nasz kot będzie się objadał i przez to przytyje co odbije się na jego zdrowiu. Koty doskonale wiedzą kiedy powinny jeść a kiedy nie i nie objadają się na zapas. Jedzą tylko wtedy kiedy naprawdę czują potrzebę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWózki dziecięce
Następny artykułJak zarobić w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here