Pożyczka dla młodych

Instytucje bankowe w swojej polityce kredytowej są dość restrykcyjne. Aby uzyskać pożyczkę czy też kredyt trzeba wykazać się zarobkami na odpowiednim poziomie, a także dość stabilnym zatrudnieniem. Dlatego też w dość uprzywilejowanej sytuacji są w tej osoby starsze, które już mają określoną pozycję na rynku a także ustabilizowana sytuację materialną. Jak na tym tle wypada ją osobie młode? Czy ktoś kto jeszcze studiuje i pracuje na umowie śmieciowej ma jakiekolwiek szanse na uzyskanie kredytu czy też pożyczki?

Wydaje się, że kwestia podejścia do udzielania pożyczek osobom młodym jest przez banki traktowana dość indywidualnie. W dużej mierze zależy to od tego na ile dana osoba ma stabilną sytuację finansową, a także czy jest w stanie zapewnić sobie poręczenie. Jednak osoby młode nie stoją na straconej pozycji i z pewnością znajdą dla siebie odpowiednie produkty kredytowe które zaspokoją w pełni ich potrzeby.

Pożyczka dla młodych – jak ją uzyskać?

Pożyczka dla młodych - jak ją uzyskać?Tanie pożyczki w banku nie są kwestią dość skomplikowaną. Przede wszystkim możemy po prostu udać się do placówki bankowej i tam złożyć odpowiedni wniosek w przy pomocy pracownika banku. Niemniej jednak jeśli nie mamy ochoty wychodzić z domu, to możemy taki wniosek również złożyć online. Czasami będzie do tego konieczne założenie konta w wybranym przez nas banku. Niemniej jednak nie zawsze jest to kwestia konieczna. Złożenie wniosku jest niezwykle proste. Wystarczy że podamy podstawowe dane na temat naszej osoby, a także na temat naszej sytuacji finansowej. Konieczne będzie podanie wysokości naszych zarobków, miesięcznych zobowiązań, a także naszego zadłużenia. Czasami będzie również trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające nasze zatrudnienie.

Po złożeniu wniosku oczekujemy na decyzję banku. Oczywiście, może się zdarzyć że bank odmówi nam przyznania pożyczki i wówczas musimy szukać alternatywnych rozwiązań. W takim wypadku możemy spróbować wziąć pożyczkę w instytucji pozabankowej. Niemniej jednak tutaj musimy się liczyć ze znacznie większymi kosztami takiej pożyczki. Jednak jeśli bank odmówić nam udzielenia pożyczki to nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy spróbowali swoich sił w innym banku. Być może inna instytucja bankowa mniej restrykcyjnie podejdzie do kwestii naszej zdolności kredytowej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty pożyczkowej?

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki? W pierwszej kolejności zastanówmy się jakie koszta wiążą się z daną pożyczką. Albowiem od tego będzie uzależnione to jaką ostateczną kwotę będziemy musieli spłacać. W przypadku banków takie koszty nie są specjalnie duże. Jeśli jednak zdecydujemy się na instytucje pozabankowe, to tutaj koszty już znacznie wzrastają. Oprócz odsetek ważnym aspektem w spadku kosztów są również prowizje, a także opłaty przygotowawcze które czasami są pobierane przez bank. W dalszej kolejności musimy zwrócić uwagę na wysokość raty jaką będziemy spłacać. Musi być na dobrana w taki sposób abyśmy mogli comiesięcznie regulować nasze zobowiązanie. Jeśli wybierzemy wysoką to wówczas istnieje duże ryzyko że nie będziemy w stanie jej regularnie spłacać. Wówczas dojdzie sytuacji kiedy będziemy mieli opóźnienia w spłacie raty. A to może wpłynąć na niekorzystnie na nasze naszą zdolność kredytową.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak pracować koszule?
Następny artykułWózki dziecięce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here