Dziecko u dentysty

Twoje dziecko czeka wizyta u dentysty? Obawiasz się, iż w trakcie niej może nie tylko dojść do niechcianych sytuacji, histerii oraz płaczu a nawet przysłowiowego rzucania się dziecka w fotelu dentystycznym, nawet przy bezbolesnym do tego przeglądzie?

Dziecko u dentysty

Dziecko u dentystyPewnie, że zawsze wizyta u dentysty nie tylko dla dzieci ale również często osób dorosłych jest czymś, czego co zrozumiałe się obawiamy, jak więc możemy przyzwyczaić nasze dziecko, iż nie jest niczym strasznym zjawienie się u takiego lekarza? Oczywiście pierwsze podejście rozpocząć jeszcze zanim będziemy zmuszeni nijako udać się do dentysty, tłumaczyć dziecku kim jest taki lekarz oraz jak ważne jest aby pozwolić mu leczyć nasze zęby. Taka rozmowa może być przeprowadzona chociażby bezpośrednio podczas codziennej pielęgnacji zębów, za każdym razem nasze dziecko zapewne będzie interesowało się tym, kiedy i w jakich sytuacjach musimy zawitać do dentysty.

Jak najbardziej inna forma przekazywania wiedzy o dentyście, chociażby poprzez czytanie książeczek czy malowanie, to także alternatywa która ma w tej sytuacji sens i zresztą też jedna z wielu o których trzeba nijako pamiętać. Kolejną są gry edukacyjne, gdzie samo dziecko może się wcielić w rolę dentysty, leczyć zęby zwierząt czy tez wręcz przeprowadzić niezbędny co do tego zabieg, zatem jak widać mamy przynajmniej kilka opcji z których możemy co zrozumiałe skorzystać. Następną pozostaje nic innego, jak zabranie dziecka po konsultacji z dentystą, gdy sami będziemy zmuszeni skorzystać z jego pomocy.

Uświadomi go to w dużym stopniu, iż najbliższa wizyta nie jest czymś czego powinno się ono obawiać, a strach ma tylko z pozoru wielkie oczy, zresztą doświadczony dentysta zapewne zadba o komfort psychiczny naszego dziecka. Postarajmy się w trakcie jego pierwszej wizyty nie starać się wprowadzać niepewnej wręcz atmosfery, ale na wesoło do niej podejść, może to być też powiązane z jakąś nagrodą za to iż dziecko było dzielne. Nie chodzi o to, aby przyzwyczaić je do czegoś co dostanie, ale pozwolić nijako zrozumieć w jakich sytuacjach trzeba okazać odwagę.

Dziecko nie powinno bać się bać wizyty u dentysty

Stomatologia dziecięca skupia się zwłaszcza na tym, aby dziecko nigdy nie czuło bólu, zatem my jako rodzice nie musimy się o to co zrozumiałe martwić. Samo dziecko może jednak czuć przerażone nawet przy odgłosach urządzeń czy też narzędzi stosowanych przez dentystów, jednak i tutaj można przy dziecku wszystko na bieżąco tłumaczyć. Jak najbardziej zdarzają się ciężkie przypadki, gdzie potrzebne jest znieczulenie całkowite, choć z drugiej strony dla świętego spokoju i to wydaje się ciekawym oraz wręcz korzystnym rozwiązaniem.

Powyżej zaprezentowano przynajmniej kilka sposobów na to, jak nasze dziecko przygotować do wizyty w gabinecie stomatologicznym, warto rozważyć wszystkie argumenty przemawiające za jedną z wielu opcji. Może to i w naszym przypadku oraz sytuacji powinno znaleźć swoiste wręcz zastosowanie, a nawet okazać się nader przydatne w pełnym wręcz słowa znaczeniu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak smażyć rybę
Następny artykułJak zacząć rozmowę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here