Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Już od kilku lat Poczta Polska nie ma monopolu na dostarczanie przesyłek, i nie chodzi tutaj wyłącznie o firmy kurierskie ale jednego z krajowych konkurentów którym jest InPost. Oczywiście mowa tutaj zwłaszcza o paczkomatach, do jakich co zrozumiałe się nie tylko przekonaliśmy ale też przyzwyczailiśmy.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?Można powiedzieć więcej, są dla nas z wielu powodów dużo korzystniejszym rozwiązaniem i wcale takie stwierdzenie, nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia zwłaszcza przy przeanalizowaniu wszystkich argumentów jakie przemawiają za postawieniem właśnie na paczkomaty. Jednym z najważniejszych powodów, jest fakt iż są one dostępne przez całą dobę oraz 7 dni w tygodniu, i choć na odebranie z nich przesyłki lub paczki mamy 48 godzin, to jednak jest to dużo swobodniejsze oraz szybsze rozwiązanie niż wędrowanie z awizo do oddalonej niekiedy placówki pocztowej.

Dodatkowo pamiętajmy o kolejkach jakie często mają miejsce, w przypadku paczkomatów nie ma o nich mowy, a sam proces nadania czy odebrania paczki zajmuje bardzo niewiele czasu. Wiele osób nie miało jeszcze okazji zamawiać jakichkolwiek rzeczy bezpośrednio na paczkomat, i nie jest świadoma sposobu ich odebrania w takim miejscu, zatem warto pozyskać na ten temat odpowiednią wiedzę. Przede wszystkim metoda odebrania paczki na paczkomat, może w miarę możliwości opierać się o płatność za pobraniem, zatem musimy włożyć kartę oraz podać nr telefonu oraz jednocześnie dostarczony na meila lub w postaci sms kod.

Właśnie one są tutaj najważniejsze, zawsze spersonalizowane dla klientów informację o nr paczki a więc kodzie, pojawiają się u nas gdy paczka trafi właśnie do wspomnianego paczkomatu. Nie musimy jednak koniecznie z nich korzystać, w przypadku zeskanowania kodu QR na naszym smartfonie a następnie odczytania go przez paczkomat, możemy znacznie uprościć cały ten proces. Zwłaszcza w czasach kiedy korzystanie z paczkomatów okazuje się nie tylko wygodną ale też wręcz dużo tańszą dla nas metodą jaka wciąż zyskuje na popularności.

Odebranie paczki z paczkomatu, jest czymś banalnie prostym oraz łatwym

Jak więc wspomniano powyżej, i co nie jest żadną tajemnicą otwarcie skrzynki oraz odebranie paczki która znajduje się w paczkomacie, nie jest tak naprawdę czymś skomplikowanym względnie trudnym zadaniem z jakim nie będziemy sobie w stanie poradzić. Mało tego, ostatnio wprowadzono udogodnienie jakie w przypadku posiadania aplikacji InPost pozwala nam po podejściu do skrzynki i wciśnięciu opcji otwórz skrzynkę na jej bezdotykowe otwarcie.

Zatem jak widać, wszystkie przedstawione metody oraz rozwiązania mają nie tylko sens, lecz zawsze pomogą nam w korzystaniu z możliwości jakie oferują paczkomaty. Warto się do nich przekonać, oraz docenić fakt iż naprawdę taka forma wysyłki czy też odbierania paczek jest atrakcyjna, wygodna, komfortowa a często też dużo tańsza. Jeżeli więc jeszcze dotychczas nie mieliśmy okazji z niej skorzystać, to teraz jest odpowiedni moment by rozpocząć naszą przygodę z paczkomatami, jest to decyzja jakiej na pewno nie będziemy żałować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here