Praca kuriera jak wygląda

Jeśli lubisz jazdę samochodem to czemu by nie sprawdzić jak wygląda praca kuriera? Zapewne szukając pracy nieraz natkniesz się na ogłoszenie związane z pracą kuriera. Będzie ono zawierało pewne ciekawe niuanse, jednak to jak faktycznie wygląda ta praca jest nieco inne.

Praca kuriera jak wygląda

Praca kuriera jak wyglądaOgólnie można powiedzieć, że praca kuriera polega na tym, że rozwozimy paczki zamówione przez klientów. Lecz to jedynie część obowiązków. Korporacji kurierskich w kraju nad Wisłą jest niewiele a dzienna praca w każdej z nich ma niezwykle tożsame moduły. Nawiasem mówiąc w ciągu starania się o angaż w którejś z nich zdobędziesz informacje związane z tym, jaki okręg będzie w obrębie twojej pracy. To bardzo ważne, albowiem bazy instytucji kurierskich nie są zlokalizowane zbyt blisko siebie i kurierzy muszą obsługiwać nawet miejscowości znacznie oddalone od bazy. Znajomość topografii jest bardzo mile widziana w tej pracy.

Pracę rozpoczynamy wcześnie rano na magazynie

Tu wyczekuje nas dość sporo pracy. Kurier najczęściej jest zatrudniony opierając się na działalność gospodarczą i świadczy usługi dla firmy kurierskiej. Płatne są jedynie doręczenia. To co czyni na magazynie, to spreparowanie paczek do odleglejszego załadowania na auto. Wszelkie przesyłki, które w nocy dotarły do bazy kurierskiej na magazyn wymagają z rana rozładowania poprzez magazynierów zatrudnionych na stałe na magazynie, jednak kurierzy często aby zaoszczędzić na czasie włączają się w ten proces. Już przygotowane paczki załadowywane są na auta kurierów. Tak na prawdę cały ten proces nie jest płatny. Kurier jest rozliczany jedynie z doręczeń lub prób doręczeń. Praca na magazynie jest więc tak na prawdę darmowa.

Zmierzając na własny rejon wyrobiony kurier powinien mieć już z grubsza ustalony plan jazdy, uwzględniający wszystkie najważniejsze ulice i punkty odbioru. Powinien już o tym myśleć rano an magazynie, gdy ładuje paczki na busa. Kurier powinien mądrze ustalić swoją trasę, tak aby niepotrzebnie nie jeździć w kółko. Każdy kurier musi pamiętać o tym aby pobrać należność od klienta, gdy paczka jest za pobraniem. Niezwykle istotne jest wtedy także to, aby kurier zawsze miał przy sobie drobne pieniądze aby wydać resztę. Jeśli chodzi o klientów to różnie z tym bywa, a pozwala to zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Czasem zdarzy się, że dostaniemy niewielki napiwek.

Pamiętajmy, że praca kuriera to tak na prawdę praca z różnymi klientami, zatem zdolności komunikacyjne i międzyludzkie są nadzwyczaj konieczne. Praca polega nie tylko na dostarczaniu przesyłek, ale też odbieraniu tych nadawanych przez klientów. Na sam koniec kurierzy udają się bazę aby rozliczyć się z przesyłek oraz gotówki. Czas pracy kuriera liczony od pojawienia się na magazynie do jego opuszczenia to często minimum 12 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here