Bajki dla dzieci o traktorach

Każde dziecko uwielbia popularne bajki oraz samą atmosferę, która im towarzyszy. Największą uwagę maluchów przyciągają bajki oglądane na ekranie telewizora lub komputera. Są one chętnie oglądane, ponieważ dzieci uwielbiają się przez długi czas wpatrywać w kolorowe obrazy pojawiające się na ekranie. Jednak uwaga! Zbyt długie wpatrywanie się w monitor może mieć zgubne skutki dla dziecięcego wzroku, dlatego też jako rodzice powinniśmy mieć baczną uwagę na to ile czasu nasze pociechy spędzają przed monitorem lub telewizorem.

Dziecięca rozrywka

Bajki dla dzieci o traktorachNie dla każdego dziecka jednak rozrywka płynąca z ekranu telewizora lub komputera będzie odpowiednia. Bodźce płynące podczas oglądania bajek mogą być dla niektórych dzieci zbyt intensywne. Mogą zwyczajnie nie nadążać za tym co aktualnie dzieje się na ekranie i delikatnie mówiąc może to być dla nich nieco frustrujące. Dlatego dobrą alternatywą dla bajek oglądanych jest przyzwyczajenie dziecka do słuchania bajek czytanych. Tutaj mamy do wyboru dwie alternatywy:

Możemy po prostu użyć jakiegoś sprzętu audio, aby puszczać dziecku nagrane już bajki na przykład na płytach CD lub z YouTube. Internet jest pełen tego typu nagrań, bez problemu także zamówimy różnego rodzaju płyty CD z bajkami do słuchania.

Drugą opcją jest czytanie książek naszym dzieciom. Dzieci uwielbiają ten moment, gdy wieczorem podczas panowania spokojnej atmosfery rodzic siada w fotelu, otwiera książkę i zaczyna czytać. Wrażenia i wspomnienia są nie do opisania. Dzieci wprost uwielbiają zasypiać słuchając kojącego głosu rodzica.

Bajki dla dzieci o traktorach

Ogromny wpływ na samopoczucie dziecka ma również to, jakie bajki im czytamy. Może to wydawać się nieprawdopodobne, ale nawet najmłodsze dzieci mają już swoje indywidualne preferencje dotyczące typu bajki jaką im czytamy. Mogą to być np. bajki o roślinach, zwierzętach, samochodach, bajki magiczne czy nawet bajki o traktorach. Zatem gdy zamierzamy czytać naszemu dziecku jakąś bajkę, to uszanujmy jego indywidualne preferencje i nie starajmy się za wszelką cenę narzucać im własnego gustu. Powinniśmy wręcz rozwijać w dzieciach to co je interesuje. Może to być niezwykle cenną wskazówką dotyczącą ich dalszego rozwoju czy nawet wyboru ścieżki edukacyjnej.

Bajki czytane mają jeszcze jedną przewagę nad bajkami oglądanymi. Mogą rozbudzić w dzieciach zainteresowanie książkami. A czytelnictwo rozwija słownictwo, inteligencje i wyobraźnie. Dlatego jest to takie ważne. Dzieci naśladują swoich rodziców, więc warto jak najczęściej pokazywać się z książką w ręku w zasięgu ich wzroku. Aby zachęcić dzieci do sięgania po książki możemy wykorzystywać barwne egzemplarze z dużą ilością ilustracji. Przyciągają one uwagę naszych maluchów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak sprawdzić ping?
Następny artykułJak zrobić karmel?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here