Jak sprawdzić ping?

Zastanawiasz się w jaki sposób sprawdzić ping? Tego rodzaju pytanie często pada na wielu różnego rodzaju forach internetowych dla graczy komputerowych. To również pytanie, które znajdziesz nawet na stronach poświęconych e-sportowej. Ping jest niezwykle ważny zwłaszcza w rozgrywce prowadzonej online. Ma on bardzo duży wpływ na to jak twoje działania na komputerze będą przekładały się na rozgrywkę w grze.

Opóźnienie w grach

W pierwszej kolejności zastanówmy się czym właściwie jest zjawisko opóźnienia w grach. Oczywiście takie zjawisko jest bagatelizowane przez graczy którzy grają tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności i od czasu do czasu. Niemniej jednak osoby które prowadzą regularne rozgrywki w internecie, a także które zajmują się na poważnie e-sportem starają się temu problemowi przeciwdziałać. Przede wszystkim chodzi tutaj o opóźnienie szybkości gry. W wielu różnych rozgrywkach szybkość łącza ma niebagatelne znaczenie dla efektów gry. Szybkość łącza sprawia, że czasami dochodzi do sytuacji kiedy różni gracze działają w nierównych warunkach. Wówczas wynik rozgrywki może być wypaczony. Zastanówmy się więc nad tym, w jaki sposób możemy sprawdzić ping.

Jak sprawdzić ping?

Jak sprawdzić ping?Jak sprawdzić ping? Przede wszystkim w tym celu powinniśmy wcisnąć klawisz TAB na naszej klawiaturze i wówczas na pulpicie naszej gry przy nickach poszczególnych graczy znajdziemy wartość liczbową pod kolumną ping. Wówczas dowiemy się jak są wartością pingu dysponują poszczególni gracze z którymi prowadzimy rozgrywkę. Dowiemy się również jaka jest wartość naszego pingu. Wówczas będziemy wiedzieć jakie są nasze szanse w rozgrywce z innymi graczami. Optymalnie byłoby gdyby były one równe. Niemniej jednak jeśli nasz ping jest mniejszy względem innych graczy, a swoją grę traktujemy niezwykle poważnie, to wówczas powinniśmy skontaktować się z naszym dostarczycielem internetu i postarać się o podniesienie jakości usług. Wówczas będziemy mogli korzystać z gier internetowych na równych warunkach z innymi graczami.

Utrudnienia w grze

Niemniej jednak warto podkreślić że opóźnienia łącza internetowego to nie jedyny czynnik który negatywnie wpływa na poziom rozgrywki internetowej. Gracze zmagają się również z innymi problemami. Przede wszystkim gracze uprawiający e-sport powinni bardzo dużą wagę przykładać również do własnego zdrowia. Wydawać by się mogło że to jest dość dziwna kwestia, albowiem jeśli mamy do czynienia z prawdziwymi sportowcami to oczywiście dbałość o kondycję fizyczną ma szczególne znaczenie. Niemniej jednak w przypadku e-sportu ważne jest to abyśmy byli wyposażeni w bardzo duży refleks a także potrafili podejmować właściwe decyzje. Dlatego też musimy dbać o swój umysł a także kondycję fizyczną. Tylko dzięki temu będziemy mogli prowadzić rozgrywki e-sportowe z dobrymi rezultatami końcowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here