Bardzo często jesteśmy zmuszeni to zmiany formatu, wręcz rozszerzenia pliku chociażby z postaci PHP na HTML, względnie MPG na VOP.

Jak zmienić format pliku?

Jak zmienić format pliku?Powinniśmy jednak wiedzieć o jednej ważnej kwestii. Mianowicie zmiana formatu pliku ma sens wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy pewni iż jest to rozsądne dla nas rozwiązanie, a co za tym idzie przy analizowaniu takiego procesu trzeba uwzględnić takie kwestie jak chociażby:

  • Czy zmiana formatu, nie wpłynie niekorzystnie na to jak system zacznie rozpoznawać dany plik
  • Czy wprowadzenie jakichkolwiek zmian w pliku, nie ograniczy działanie a nawet uruchamianie poszczególnych programów
  • Czy dany plik będzie się w sposób prawidłowy otwierał

Jeżeli doskonale rozumiemy powyższe sytuacje, to jak najbardziej możemy teraz przejść do procesu zmiany formatu pliku, w najbardziej popularny co zrozumiałe sposób, z którego warto w razie potrzeby skorzystać.

Interesuje ciebie zmiana rozmiaru pliku za pomocą systemu Windows?

Zatem postępuj wedle ściśle określonych kroków takich jak :

  • Otworzeniu naszego panelu start, przejściu do programów oraz akcesoriów, następnie wciśnięciu funkcji eksplorator Windows
  • Wybierzmy określone na ten moment rozszerzenie w pliku oraz ukryjmy rozszerzenia innych plików, wskazując na ten którego format zamierzamy zmienić
  • W eksploratorze Windows zaznaczmy za pomocą prawego przycisku myszy plik jakie pragniemy zmienić oraz wciskami go i wybieramy zmień nazwę
  • Teraz wybieramy rodzaj nowego rozszerzenia i potwierdzamy przyciskiem enter

Pewnie, że powyższa metoda ma nie tylko sens, lecz jest bardzo często stosowana co chyba nie stanowi akurat żadnego zaskoczenia, dodatkowo przemawia za nią prostota oraz brak jakichkolwiek skomplikowanych czynności jakie zamierzamy przeprowadzić. Jednak nie zawsze ma ona zastosowanie, chociażby w przypadku plików PDF warto się skupić na innych programach jakie pozwolą nam na osiągnięcie jasno określonego celu. Warto więc znaleźć oprogramowanie, jakie de facto służy właśnie do zmiany rozdzielczości plików, a co za tym idzie zastosować je wtedy gdy uważamy iż jest to jak najbardziej odpowiednie i słuszne rozwiązanie.

Wybierzmy najprostszy oraz najłatwiejszy sposób na zmianę formatu pliku

Powyżej wspomniano o wielu ważnych kwestiach jakie powinny być wzięte pod uwagę, w momencie podejmowania decyzji o zmianie rozmiaru pliku a nawet uwzględnione wtedy gdy zamierzamy zdecydować się na taki ruch. Pamiętajmy więc, że zmiana nieprzemyślana rozdzielczości pliku może właśnie spowodować problemy z funkcjonowaniem nie tylko programów ale też całego systemu jakim jest Windows. Zatem działajmy w sposób rozważmy, aby nie doszło do takiej właśnie sytuacji, nie zmienia to jednak zdania na temat tego, iż bardzo często zmiana rozdzielczości lub formatu pliku ma nie tylko sens lecz okazuje się korzystna.

Wtedy właśnie przedstawiona metoda może okazać się jedną z tych, którą należy nie tylko rozważyć lecz co zrozumiałe także zastosować. Bądź co bądź wykonanie takiej czynności nie jest czymś skomplikowanym ani trudnym, a nawet można powiedzieć że wręcz banalnie prostym zadaniem któremu sprosta każdy kto wykaże odrobinę chęci.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak się zaciągać?
Następny artykułJak dbać o tatuaż?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here