Upragnione dwie kreski na teście ciążowym to marzenia wielu z nas. Kiedy ukażą się one naszym oczom, ogarnia nas wielka radość, ale także obawy o zbliżające się zmiany w naszym życiu. Zatem co warto kupić, zanim urodzi się dziecko. 

Co jest najważniejsze?

W momencie kompletowania wyprawki dziecka warto o rozwagę. Pamiętajmy, że wszystko na początku nie będzie nam potrzebne i na pewno znajdziemy czas na dokupienie rzeczy, które dzidziuś będzie potrzebował w toku rozwoju. Nie potrzebujesz wszystkiego na raz, nie od razu po zobaczeniu pozytywnego wyniku testu musisz udać się na zakupy. Wręcz warto poczekać do drugiego trymestru, jest to najbardziej optymalny czas. Możemy wręcz powiedzieć, że to idealny moment. Kupując pierwsze ubranka dla dziecka, pamiętaj aby wziąć pod uwagę porę roku, w jakiej twoja pociecha pojawi się na świecie. Jasne jest, że w wyprawce powinny się znaleźć ubranka dziecka- jednak może się okazać, że nie zdążymy wszystkich wykorzystać.

Niemowlak bardzo szybko rośnie, sami zobaczycie, jak zmieni się wasza pociecha w przeciągu roku. Zainwestuj w śpioszki różnych rozmiarów, wszak wszystkie będę Ci potrzebne. Zakup dużej ilości jednego rozmiaru może doprowadzić do zalegania w szafie niewykorzystanych śpioszków. Nie tylko wygoda dziecka, ale także przyszłej mamy powinna leżeć nam na sercu. Przede wszystkim chodzi o czas po porodzie, zainwestujmy w wygodny dres, piżamę dwuczęściową oraz wygodną bieliznę. 

fot. Pexels,com

Środki pielęgnacyjne

Sama się niebawem przekonasz, że środki higieniczne będą na wagę złota. Chodzi zarówno o mamę oraz dzidziusia. Przyszła mama powinna zaopatrzyć się w bieliznę poporodową, wkładki laktacyjne, kremy pielęgnacyjne. Nasza pociecha potrzebować  będzie o wiele więcej. Potrzebować będziemy pieluchy jednorazowe, tetrowe, chusteczki nawilżone, przewijak, gaziki, sól fizjologiczna, maść na oparzenia. Ważne, aby pamiętać o akcesoriach do pierwszej i kolejnych kąpieli. 

W pokoiku nowego domownika

Bezpieczeństwo naszej pociechy to nasz najważniejszy obowiązek. Bez względu na to czy mamy w domu niemowlę, czy przedszkolaka zadbać powinniśmy o jego najważniejsze potrzeby. Nic nie zastąpi dziecku naszej uwagi, troski i miłości. Podczas wielkiego odliczania przygotujesz pokoik bądź kącik, w którym umieścisz najważniejsze rzeczy i przedmioty do pielęgnacji. W szafie powinniśmy mieć kilka kompletów body, kaftaniki, pajacyki, skarpetki oraz ubranka dostosowane do pory roku. Bez sensu jest zakup ubranek zimowych, jeżeli nasz dzidziuś urodzi się w letnich miesiącach. Pamiętajmy także, że nie kupimy wszystkiego na zapas, dziecko ciągle się rozwija, rośnie. Może się zatem okazać, że niektóre zakupy mogą okazać się bezzasadne. Dbajmy o rozsądek, ze wszystkim zdążymy, niektóre przedmioty można zakupić po narodzinach dziecka.

Mieszkanie niemowlaka powinno być przygotowane na pojawienie się nowego członka rodziny. W pierwszych miesiącach życia dziecko większą część swojego pobytu w domu spędza w łóżeczku. Potrzebować będziesz ponadto wanienkę do kąpieli z dodatkowym wyposażeniem, aby zapewnić wygodę maluszkowi podczas pierwszych kąpieli. Wspomniany przewijak oraz wózek. Może także pomyśleć dodatkowo o matach edukacyjnych do leżenia na płaskich powierzchniach. Jeżeli jesteśmy zmotoryzowani,  nie zapomnijmy o odpowiednich akcesoriach samochodowych. Będą one konieczne już od pierwszych podróży. Gdy spodziewamy się dziecka cały nasz świat się zmienia. Zadbajmy o to, aby szaleństwo zakupowe nie przyćmiło nam radości, jaką niesie pojawienie się maleństwa na świecie.  

fot. Pexels,com

Wszystko się zmienia

Wszystko się nieubłaganie zmienia. Zmiany te powinny napawać nadzieją na lepszy czas. Z każdym dniem po pojawieniu się niemowlaka na świecie będziemy uczyć się, jak być dobrym rodzicem. Jest to sprawdzian dojrzałości. Dzieci bardzo szybko rosną i się zmieniają. Od kompletowania wyprawki, po urządzanie pokoju dla przedszkolaka zdawać się będzie, że minęła raptem chwila. Nie obejrzysz się a będziecie uczyć swoje dziecko odpowiedzialności i opiekuńczości przygarniając do domu psa czy kota. Każdy rodzic chce przede wszystkim, aby ich dzieci były szczęśliwe. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here