Szafa odświeżająca to nowatorskie rozwiązanie, które może okazać się prawdziwą technologiczną rewolucją. Wygląda niepozornie, ale potrafi naprawdę wiele.

Czym jest szafa odświeżająca?

Na polski rynek szafy odświeżające zostały wprowadzone przez markę LG w 2018 roku. Niedługo później ze swoją szafą pojawił się też Samsung. Taki sprzęt doskonale sprawdza się wtedy, gdy nie musimy jeszcze prać naszych ubrań, ale przyda im się odświeżenie. Szczególnie dotyczy to garniturów, żakietów oraz kurtek.

Szafa parowa działa dzięki parze wodnej. W pierwszym kroku podmuchy powietrza usuwają zanieczyszczenia powierzchniowe z ubrań. Następnie wygenerowana zostaje para, która dzięki swojej temperaturze zabija drobnoustroje. Niszczy też pyłki i inne alergeny. Para wodna umożliwia też usunięcie zagnieceń z ubrań. Poza tym szafy wyposażone są też w filtry UV. Usuwają nieprzyjemne zapachy zarówno z ubrań, jak i z szafy.

Dzięki temu można cieszyć się zdezynfekowanymi ubraniami. Potwierdzono, że szafa odświeżająca pomaga w pozbyciu się bakterii E.coli, niektórych wirusów oraz wszystkich roztoczy. 

Szafy odświeżające są projektowane w bardzo gustowny sposób. Wyglądem przypominają smukłe lodówki. Z łatwością można wpasować je w wystrój garderoby lub sypialni. Co ważne, szafy są bezpieczne dla wszystkich materiałów, nawet tych najbardziej wymagających, jak jedwab i kaszmir. To dobra wiadomość dla właścicieli drogich płaszczy, swetrów  i garniturów. 

fot. Pexels.com

Szafa odświeżająca – dla kogo?

Szafy odświeżające są o wiele bardziej popularne w Azji. Osoby, które mieszkają w Korei, Japonii i Chinach często pracują długimi godzinami w biurze. Noszą garnitury i garsonki. Ze względu na zabiegany tryb życia często spożywają posiłki na mieście, co jest związane z przesiąkaniem ubrań różnymi zapachami. Ponadto ich miasta są bardzo zanieczyszczone. Z tego względu szafy odświeżające pomagają mieszkańcom dużych, azjatyckich ośrodków w usunięciu brzydkich zapachów i szkodliwych alergenów z powierzchni ubrań.

W Europie również zmagamy się z problemami takimi jak zanieczyszczenie powietrza. Mieszkańcy dużych miast na południu Polski, takich jak Kraków i Katowice, powinni rozważyć zakup szafy odświeżającej. Dzięki używaniu takiego sprzętu można z powodzeniem usunąć niebezpieczne substancje osiadające na odzieży wierzchniej.

Ponadto to dobre rozwiązanie dla alergików. Para wodna usuwa większość alergenów, które osiadają na odzieży wiosenną porą. Regularne czyszczenie odzieży pomoże w redukowaniu objawów alergicznych. 

Czy szafa odświeżająca zastępuje żelazko?

Odpowiedź na pytanie “czy szafa odświeżająca może zastąpić żelazko” brzmi: to zależy. Para wodna z powodzeniem może być pomocna w usunięciu zagnieceń, ale w przypadku marynarek i spodni warto dodatkowo przeprasować ubrania. Nowoczesnym sprzętem, który może pomóc jest żelazko z kamerką. W przypadku koszul czy swetrów używanie szafy odświeżającej w zupełności wystarczy

fot. Pexels.com

Nowoczesny dom

Fani nowinek technologicznych powinni zainteresować się też innymi nowoczesnymi urządzeniami. Najwięcej możliwości istnieje w kuchni. Coraz popularniejsze stają się inteligentne urządzenia, takie jak lodówka z Androidem. Taki sprzęt pozwala na korzystanie z funkcji inteligentnego domu (smart home). Za pomocą własnego telefonu można sterować całym kompatybilnym sprzętem. Z łatwością można sprawdzić stan domu, nawet gdy jesteśmy wiele kilometrów dalej. To nie tylko wygoda, ale i gwarancja bezpieczeństwa.

Amatorzy gotowania mogą zachwycać się nowoczesnymi urządzeniami ułatwiającymi poruszanie się w kuchni. Jednym z nich jest piekarnik z funkcją parową. Takie urządzenie łączy w sobie zalety klasycznego piekarnika, parowaru, a nawet mikrofali! Amatorzy gotowania podczas urządzania kuchni stają przed innym ważnym wyborem: płyta indukcyjna czy kuchenka gazowa? Odpowiedź zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Niektórzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo zapewniane przez indukcję. Inni nie wyobrażają sobie gotowania bez prawdziwych palników. W nowoczesnej kuchni nie powinno też zabraknąć urządzenia, którym jest ekspres do kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here