Żelazko z kamerą to bardzo nowatorskie rozwiązanie. Prasowanie z takim żelazkiem pozwala na odkrycie zupełnie nowej jakości prasowania!

Żelazko z kamerą

Żelazko z kamerą to rewolucyjne rozwiązanie, zaproponowane przez markę Philips. Żelazko PerfectCare Seria 9000 jest wyposażone w kamerę oraz sztuczną inteligencję. Jak to działa?

Dzięki zastosowaniu technologii Active Sense sztuczna inteligencja na bieżąco interpretuje obraz z kamery. Tym samym oprogramowanie samodzielnie dobiera odpowiednią ilość pary i temperaturę do konkretnego materiału. Dzięki temu możemy uniknąć przegrzania i przypaleń odzieży. Prasowanie za pomocą żelazka z kamerą jest w pełni bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla tkanin.

Nowatorskie żelazko ma możliwość wywołania silnego uderzenia pary. W przypadku grubych tkanin wypuszcza ciągły, gruby strumień pary wodnej, co pozwala na wyprasowanie nawet najbardziej wymagających tkanin. W przypadku delikatnych materiałów żelazko staje się subtelne. 

fot. Pexels.com

Czy to ma sens?

Koszt takiego żelazka to obecnie (luty 2021) około 3200 złotych. Nie dla wszystkich taki wydatek na żelazko będzie opłacalny. Warto rozważyć jego zakup, jeśli prasujemy dużą ilość ubrań, zwłaszcza ze specyficznych tkanin. W przypadku grubych lub bardzo delikatnych materiałów technologia oparta na sztucznej inteligencji będzie niezastąpiona.

Warto wspomnieć też, że żelazko z kamerą marki Philips jest bardzo lekkie. Waży mniej niż kilogram. Używanie i konserwacja urządzenia nie jest trudne. Ze względu na niską wagę sprzęt może służyć nawet do prasowania w pionie.

Alternatywa dla żelazka: szafa odświeżająca

Ciekawą alternatywą dla żelazka może być nowatorska szafa odświeżająca. To świetne rozwiązanie. Do takiej szafy można włożyć ubrania, które nie wymagają jeszcze prania, ale przyda im się odświeżenie. Jej działanie opiera się na produkcji pary wodnej. Wysoka temperatura pary zabija drobnoustroje, niszczy alergeny i wirusy. Za pomocą szafy odświeżającej można zabić nawet bakterie E.coli. Usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni ubrań to nie jedyna zaleta takiej szafy. Para wodna pozwala też na wygładzenie ubrań, usunięcie zagnieceń. Ponadto dzięki filtrom UV szafa usuwa z ubrań przykre zapachy.

W szafie odświeżającej można umieścić ubrania nawet z najbardziej wymagających materiałów. Jest bezpieczna dla tkanin jedwabnych, kaszmirowych, tych stworzonych z udziałem puchu. 

Szafa odświeżająca może być alternatywą dla żelazka w przypadku ubrań takich jak koszule i swetry. W przypadku marynarek i spodni może być konieczne dodatkowe prasowanie. 

Mimo to warto rozważyć zakup szafy odświeżającej, zwłaszcza jeśli mieszkamy w miejscu, które cechuje się wysokim zanieczyszczeniem powietrza. To przydatne także dla alergików. Krótka sesja w tym urządzeniu pozwala pozbyć się alergenów i szkodliwych substancji z naszych ubrań

fot. Pexels.com

Nowoczesny dom

Nowatorskie urządzenia, takie jak żelazko z kamerą, są idealnym wykończeniem dla nowoczesnego domu. Wyposażenie mieszkania to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Nasz tryb życia wymaga od nas działania na bardzo wysokich obrotach. Nie mamy czasu na nic, więc powinniśmy maksymalnie upraszczać sobie codzienne, domowe życie.

Pomieszczeniem, w którym jest miejsce na najwięcej nowinek technologicznych, jest kuchnia. Warto wspomnieć o takich elementach kuchni jak inteligentna lodówka. Lodówka z Androidem pozwala nam w pełni wykorzystywać ideę smart home. Na ekranach nowatorskich modeli można umieszczać notatki, rodzinny kalendarz albo zdjęcia. Podczas gotowania można nawet oglądać filmy lub przeglądać internet za pośrednictwem lodówki. W nowoczesnej kuchni nie powinno zabraknąć również urządzenia, którym jest ekspres do kawy.

Dla fanów gotowania ważnym jest odpowiedź na pytanie: płyta indukcyjna czy kuchenka gazowa? Nie można jednoznacznie rozstrzygnąć tego problemu. Wszystko zależy od priorytetów konkretnego konsumenta. Osoby, którym zależy na czasie i wygodzie, powinny wybrać płytę. Indukcja może skrócić czas przygotowywania posiłków nawet o 30%! Inni nie wyobrażają sobie gotowania bez tradycyjnych palników. Amatorzy gotowania powinni też pomyśleć o urządzeniu, którym jest piekarnik z funkcją parową. Umożliwia on przygotowanie potraw pieczonych tradycyjnie i na parze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here