Inteligentna lodówka to nowinka techniczna, która może zdecydowanie ułatwić nam życie. Co warto wiedzieć przed zakupem takiego urządzenia?

Lodówka z Androidem

Od kilku lat na rynku dostępne są inteligentne lodówki, wyposażone w system Android. Pierwszą zaprezentowaną tego typu nowinką technologiczną był produkt firmy Samsung. Na targach CES w 2013 roku firma zaprezentowała lodówkę T9000 obsługiwaną przez system operacyjny Android 4.1.

Warto przyjrzeć się temu rewolucyjnemu modelowi. System regulował pracę lodówki, w tym temperaturę i wilgotność. Użytkownik urządzenia nie miał dostępu do Sklepu Play z poziomu lodówki. To oznacza, że nie można samodzielnie ściągnąć aplikacji. Niemniej, producent zatroszczył się o potrzeby konsumentów. Urządzenie zostało wyposażone w bazę przepisów kulinarnych, pocztę elektroniczną, przeglądarkę internetową… Marka Samsung pomyślała nawet o umieszczeniu na tej liście Twittera.

Poznaj lodówki z Androidem

Po siedmiu latach od premiery lodówki T9000 rynek inteligentnych lodówek bardzo się rozwinął. Samsung aktualnie dysponuje w swojej ofercie linią FamilyTub. 

Interesującymi opcjami dostępnymi przy używaniu tych urządzeń z pewnością są zdjęcia wnętrza lodówki. Przy każdym zamknięciu urządzenie pokazuje nam co mamy w lodówce za pomocą wewnętrznych kamer. Obraz zostaje wyświetlony na naszym smartfonie oraz na ekranie lodówki. Dzięki temu od razu wiemy, czego nam brakuje, gdy wybieramy się na zakupy. Dzięki funkcji Viev Inside możemy zajrzeć do lodówki nawet zdalnie!

Funkcje lodówki z Androidem pozwalają też na tworzenie list zakupów dostępnych dla wszystkich domowników. Lodówkę można zsynchronizować z kalendarzem. Na jej ekranie można udostępniać zdjęcia i notatki.

Lodówki z Androidem są wyposażone w przeglądarkę internetową, co umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki i sprawdzenie social media za pośrednictwem ekranu lodówki, podczas gotowania.

Popularnymi modelami inteligentnych lodówek są:

  • RF56M9540SR, Multidoor, Family Hub™,
  • RS68N8941B1, Side-by-Side, Family Hub™,
  • RS68N8941SL, Side-by-Side, Family Hub™,
  • RF56N9740SG, Multidoor, Family Hub™.

Modele lodówek z Androidem charakteryzują się energooszczędnością (klasa A+ lub A++). Są bardzo pojemne, bo mieszczą 550 lub 593 litry. Niektóre z nich dysponują technologią No Frost, co uniemożliwia oszronienie żywności. 

Minusem inteligentnych lodówek jest z pewnością cena. Na dzień dzisiejszy na polskim rynku to koszt około dziesięciu tysięcy złotych

fot. Pexels.com

Smart home

Smart home, czyli inteligentny dom albo automatyka domowa, to ogromne ułatwienie sobie życia. Dzięki połączeniu domowych urządzeń z naszym smartfonem możemy sterować całym domem.Połączenie różnych modułów w ramach funkcji smart home to nie tylko wygoda, ale i gwarancja bezpieczeństwa. Można sprawdzić stan domu, nawet będąc wiele kilometrów dalej.

W lodówkach FamilyTub zainstalowany jest program Smart Things. Ta aplikacja pozwala nam z poziomu telefonu zarządzać całym domem, w tym zaprogramować sprzątanie, zarządzać praniem albo temperaturą w domu. 

Smart home to nie tylko aplikacje sterujące domem. To o wiele szersze pojęcie, związane z wykorzystywaniem różnych nowinek technicznych. Fani nowoczesnych technologii powinni zainteresować się świeżymi propozycjami takimi jak szafa odświeżająca i żelazko z kamerką

fot. Pexels.com

Urządzamy nowoczesną kuchnię

Lodówka z Androidem to prawdziwie rewolucyjny element wystroju kuchni. Jest bardzo funkcjonalny. Jeśli zależy ci na nowoczesnym urządzeniu pomieszczenia kuchennego, powinieneś zwrócić uwagę też na inne nowinki techniczne. Amatorzy gotowania powinni zastanowić się nad urządzeniem, jakim jest piekarnik z funkcją parową. Poza tym w każdym domu warto mieć nowoczesny ekspres do kawy.

Kolejną istotną sprawą przy urządzaniu kuchni jest odpowiedź na pytanie: płyta indukcyjna czy kuchenka gazowa? Decyzję powinno podejmować się na podstawie indywidualnych potrzeb. Indukcja jest bardziej praktyczna i bezpieczniejsza. Wiele osób twierdzi jednak, że na kuchence gazowej można ugotować lepsze w smaku potrawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here